چگونه از شبکه های اجتماعی مشتری جذب کنیم ؟ (قسمت اول – فیسبوک و توئیتر)

چگونه از شبکه های اجتماعی مشتری جذب کنیم ؟ (قسمت اول – فیسبوک و توئیتر)
اکثر کاربران به سایت‌های رسانه‌های اجتماعی برای سرگرمی و اطلاعات مراجعه می‌کنند، اما برای بازاریابان، رسانه‌های اجتماعی یک راه پویا برای جذب مشتریان بالقوه است. رسانه‌های اجتماعی مانند بازاریابی از طریق ایمیل، تلویزیون و یا نشریات آشکار نیستند اما امروزه به یکی از موثرترین و اقتصادی‌ترین روش های جذب مخاطب تبدیل شده‌اند .

در ادامه پنج روش برای بازاریابان وجود دارد تا از طریق اینستاگرام، فیسبوک، توئیتر و لینکدین به افزایش تعداد مشتریان بالقوه بپردازند:
Untitled
فیسبوک، غول رسانه‌های اجتماعی

مسابقات و رقابت‌ها:

مردم عاشق شرکت کردن در مسابقات هستند تا شانس برنده شدن داشته باشند. این مورد یکی از موثرترین راه‌ها برای افزایش لایک صفحه و تولید مشتریان بالقوه است. تعیین اطلاعات برای برنامه‌ریزی مسابقات بسیار باارزش است. برای مخاطبان خود یک جایزه خوب تعیین کنید و سعی کنید سوالات را ساده نگه دارید. سوالات بیش از حد ممکن است مردم را کاملا از مسابقه دور کند. هم‌چنین اطلاعات بیش از حد نپرسید تنها به آدرس ایمیل، محل، گروه سنی و جنس اکتفا کنید و مطمئن شوید که برای تماس با شرکت‌کنندگان در مسابقه اجازه دارید.

مشتریان به عنوان سفیران برند هستند:

فیسبوک می‌تواند کلمه‌ی بازاریابی دهان به دهان را در یک زمینه اجتماعی گسترش دهد. مشتریان خود را تشویق به فعالیت در صفحه‌ی خود بکنید. سوال بپرسید و از آن‌ها برای مشارکت و ارائه‌ی مطالب مرتبط تشکر کنید. این فعالیت‌ها باعث افزایش حمایت‌ها از کسب‌وکار شما می‌شود.

پیشنهاد کردن:

پیشنهادات فیسبوک برندها را قادر می‌سازد تا یک پیشنهاد از صفحه خود و یا ابزار تبلیغاتی خود ایجاد کنند. فیسبوک تبلیغ‌کنندگان را تشویق می‌کند تا در پیشنهادات تخفیف قابل توجهی ارائه دهند و از تصاویر جذاب برای رسیدن به موفقیت استفاده کنند. زمانی که کسب‌وکار شما یک پیشنهاد ارائه می‌کند بهتر است تاریخ انقضایی برای آن تنظیم کند تا مردم زمان کافی برای ادعا و حتی اشتراک‌گذاری آن با دوستان‌شان داشته باشند.

پیشنهادات به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات ارزشمند در مورد مشتریان بالقوه و اثرگذارنده‌ها جمع‌آوری کنید.

فراخوان‌ها:

تعاملات کلی با مخاطبان خود داشته باشید بدون این‌که مخاطبان را در پست‌های فروش غرق کنید. فراخوان‌ها می‌توانند در نوشته‌ها، تصاویر و هرگونه به روزرسانی‌های دیگر گنجانده شوند. تعاملات فوق‌العاده هستند، اما لازم است به مخاطبان اجازه دهید تا بدانند که چگونه می‌توانند محصولات و خدمات را از شرکت شما بخرند.

کدهای ویژه:

آیا تا به حال نام کد Whisper را شنیده‌اید؟ اگر شرکت شما آنلاین است این کد برای شما کاربردی نخواهد داشت. این کدی است که مشتری آن را از طریق فیسبوک شما دریافت می‌کند و سپس به محل کسب‌وکار شما مراجعه کرده و تخفیف می‌گیرد. البته باید مراقب باشید تا این کدها استراق سمع نشوند.

Untitled2

توئیتر: گفتگوهای عمومی در زمان واقعی

کارت‌های توئیتر:

توئیتر به وسیله‌ی کارت‌هایش امکان گسترش مشتریان بالقوه را فراهم می‌کند. به وسیله‌ی این کارت‌ها کاربران می‌توانند علاقه‌ی ضمنی خود را به برند شما به اشتراک بگذارند. در واقع اگر شما از کارت‌های توئیتر استفاده کنید، در صورتی که یکی از مشتریان در مورد خرید از وب‌سایت شما توئیت کند عکس محصولی که خریده به همراه توضیحات و لینک وب‌سایت شما زیر توئیت او نشان داده خواهد شد.

استفاده از هشتگ‌ها:

همیشه هشتگ‌های رسمی برای سازماندهی مکالمات اطراف رویدادها به‌وجود می‌آید. بازاریابان می‌توانند با استفاده از این هشتگ‌ها به تعاملات و گفتگوها محلق شوند.

سوال بپرسید:

بهترین مکالمات، مکالمات دوطرفه هستند. بنابراین فراموش نکنید در هر زمان ممکن، سعی کنید از مخاطبان بازخورد بگیرید. از فالورهای خود بخواهید تا بزرگ‌ترین چالش‌ها و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند و سپس شما نیز آن‌ها را به اشتراک بگذارید و ببینید فالورهای‌تان چه پاسخی می‌دهند. اگر یک موضوع خاص بین فالورهای شما محبوب بود، برای آن طراحی کنید و از کارشناسان در آن زمینه کمک بگیرید.

توئیت‌های تجاری:

کسب‌وکار شما می‌تواند با پرداخت هزینه به گسترش توئیت‌های تجاری بپردازد، این توئیت‌ها توسط کسانی که شما را فالو نمی‌کنند هم دیده می‌شود بنابراین باعث گسترش مشتریان بالقوه شما می‌شود. توئیت‌های تجاری می‌توانند با جنس، جغرافیا، کلمات کلیدی، مخاطبان مناسب هدف قرار گیرند.

اکانت‌های تجاری:

برند شما هم‌چنین می‌تواند با خرید اکانت تجاری فالورهای بیشتری نیز جذب کند. تقریبا سه چهارم کاربران توئیتر می‌گویند که آن‌ها به احتمال زیاد از برندهایی که دنبال می‌کنند و یا با آن‌ها تعامل دارند، خرید خواهند کرد. حساب‌های تجاری به شما کمک خواهند کرد تا به فالورهای بیشتری دست پیدا کنید و یک جامعه از طرفداران داشته باشید.